Herkesin Yorkshire’ı Bir Kez Ziyaret Etmesi İçin Nedenler

Ne demek Yorkshire’ı ziyaret etmenizdiniz? Kuzey bölgesi, İngiltere’deki en çeşitli ve en güzel bölgelerden biridir. Kozmopolit şehirlere, tepelere ve nefes kesen sahil şeridine ev sahipliği yapmaktadır. Daha inandırıcı nedenlere mi ihtiyacınız var? İşte Yorkshire’ı gezilecek yerler rehberimizde olan o güzel yerler. Bu yazı sonrası ucuz uçak bileti fırsatlarına farkvar üzerinden bakacağınıza eminiz.

Yorkshire’ı Gezilecek Yerler : Kırsal Bölgelerinin Güzelliği

Dış mekanı seven herkes anında kendisini evinde hissedecek. İngiltere’nin en yeşil ilçelerinden biri, yükselen tepeler ve ilgi çekici kireçtaşı kaplamalarıyla dolu. Bir yıl boyunca her gün doğa yürüyüşü yapabilir ve her seferinde farklı bir yer bulabilirsiniz. Yeni doğmuş kuzulara ve kır çiçeklerinin saçılmasına hayran kalmak için, baharın sonlarında canlı bir hıyar isyanına şahit olmak için ilkbahar aylarında demirlere veya pitoresk Yorkshire Dales’e gidin.

Geleneksel Barlar ile Dolu

Yorkshire’daki her küçük köyde yerel bira ve doyurucu yemekler sunan en az bir rahat, geleneksel pub vardır. Yaz aylarında, herkes temiz havayı emmek için dışarıda oturur, ancak daha soğuk aylarda, günlük brülörleri bu şirin hanları uzun bir yürüyüşten sonra ısınmak için mükemmel bir yer haline getirir. Yorkshire Dales’te bulunan İngiltere’nin en yüksek pub’ı olan Tan Hill Inn’i ziyaret ettiğinizde emin olun.

Yorkshire’ı Gezilecek Yerler : Klasik Edebiyat Eserlerine Bağlantısı

İngiltere’nin hiçbir yerinde bu kadar klasik edebiyatla bağlantı kuramazsınız. Wuthering Heights’ın demirlerinden Whitby Abbey’in Stoker’s Dracula’ya bağlantısı, çeşitli ikonik öykülerden ünlü yerleri ziyaret etmek mümkün. Heptonstall (Sylvia Plath) ve Haworth’taki (Bronte kızkardeşler) edebi büyüklerinize saygılarınızı gösterin. Siz de Klasik İngiliz Edebiyatına ait olan bu seferlere hayransanız, kitaplarda geçen yerleri gözlerinizle görmek inanılmaz bir deneyim olacaktır.

Sanat Sahnesi Londra ile Rekabet Ediyor

Şaşırtıcı bir sanat galerisi, müze ve heykel koleksiyonuyla övünen Yorkshire, sanat ve kültür için bir yuvadır. Yorkshire Heykel Üçgeni , olağanüstü Yorkshire Heykel Parkı, Henry Moore Enstitüsü, Leeds Sanat Galerisi ve Hepworth Wakefield’da yer alır. Hepsi birbirinden sadece 30 dakikalık bir yolculuk uzaklıktadır. Orada da var Ulusal Medya MüzesiBradford ve Sheffield’in içinde Milenyum Galeri bağımsız alanlarda çeşitli yanında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir