Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Otobüs Firmaları

Türkiye’nin tercih edilen otobüs firmaları en çok tercih edilen toplu taşıma yöntemlerinden biri olan otobüs ile yolculuk için oldukça çeşitli seçenekler sunmakta. Pek çok otobüs seçeneği olmakla birlikte elbette ki bazı firmalar diğerlerine göre hem hizmet hem de güvenilirlik açısından daha çok ön plana çıkmakta. Yolcular da özellikle de uzun yolculuklarda tercih etmek için en iyi seçeneğe karar vermek için otobüs firmaları arayışına girmektedir.  Sizler için Türkiye’deki en iyi otobüs firmalarını bir araya getirdik.

Türkiye’nin Tercih Edilen Otobüs Firmaları: Ulusoy Turizm

80 yıllık bir tecrübeye sahip olan ve en çok tercih edilen firmalar arasında yer alan Ulusoy Turizm 1937 yılında hizmet vermeye başlamış. 320 otobüs filosuna sahip olan firma bu sayede 3.5 milyona yakın da yolcu taşıma kapasitesine sahip bir firma. Otobüslerinin hem konfor açısından hem de son teknoloji ile donatılmasından dolayı oldukça tercih edilen firmalardan bir tanesi Ulusoy Turizm.

Metro Turizm

Otobüs deyince akla ilk gelen firmalardan biri olan Metro, Türkiye’nin en çok otobüse ve sefer sayısına sahip olan firması olarak ön plana çıkmakta. 1460 aracı bulunan firma günde ise ortalama olarak 1300 farklı sefer yapmaktadır. 18 milyona yakın yolcuya hizmet veren Metro, Türkiye’de en çok tercih edilen firmaların başında geliyor.

Türkiye’nin Tercih Edilen Otobüs Firmaları: Kamil Koç

Türkiye’nin ilk otobüs firması olan ve oldukça köklü bir geçmişe sahip olan firma, 1926 yılında kurulmuştur.  92 yıllık birikime sahip olan firma sektörün öncü isimleri arasında yer almaktadır. 1100 adet lüks aracı olan ve yaklaşık olarak 5 bin çalışanı bulunan firma 67 şehir ve 271 ilçeye ulaşım sağlamaktadır. 19 milyona yakın yolcuya hizmet veren firma kalitesi ve konforuyla da ön plana çıkmaktadır.

Nilüfer Turizm

Slogan olarak “Güvenli ellerdesiniz” diyen firma hizmet anlayışını da bu çerçevede devam ettirmektedir. Müşterilerinin beğenisini kazanmak için hem ekonomik hem konforlu hem de standartların üzerinde bir hizmet kalitesine sahip olan firma Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüs firmalarından biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir