İslamabad’ın En İyi Restoranları

İslamabad’ın restoran endüstrisi, yakın zamanda, heyecan verici yeni akşam yemekleri ve popüler barların spateti ile yerel yemek ortamını sarstı. Şehrin gelişen mutfak arenasına yapılan birçok ilaveler, uluslararası mutfaklarda uzmanlaşmıştır ve şehirde kullanılan sayısız diplomatın yanı sıra maceracı yiyecekler sunmaktadır. Pakistan’ın başkentinde bir sonraki lezzetli yemeğinizi planlamak için İslamabad’ın en iyi restoranını ve Pakistan Mutfağı Lezzetleri bulmak için rehberimizi inceleyin.

Pakistan Mutfağı Lezzetleri : Rakaposhi

Pakistan Mutfağı Lezzetleri : Rakaposhi

İslamabad’ın lüks Serena Oteli’nde sokak seviyesinde bulunan Rakaposhi Cafè & Patisserie, zarif bir ortamda keyifli bir deneyim sunuyor. Kalabalıktan bir süre uzakta olmak için ideal bir mekandır. Kırmızı dominant mekan, spot aydınlatması, mermer zeminler ve yansıtıcı bakır folyolarla kaplanmış ve dış mekanlarda oturma alanı sunan çok sayıda benzersiz, büyük sütunlar ile şehvetli bir tasarıma sahiptir. Kafe, kahve ve diğer sıcak ve soğuk içeceklerin yanı sıra, tipik Asya samosası, çeşitli lezzetli dolgular ile kızartılmış hamur işleri veya kızarmış yumurtaya sahip. Aynı zamanda ızgara tavuk, hindi domuz pastırması ile işaretlenmiş imzalı Serena Club sandviçi gibi lezzetli atıştırmalıklar sunmaktadır. Tatlı bir dişe sahip olanlar için pastane, kurum içi sıfırdan yapılmış zengin cazip lezzetler yelpazesine sahiptir.

Khaas Gallery Cafè

Khaas Gallery Cafè

Aç sanatseverler, Khaas Gallery Cafè’de öğle yemeğinde bir taşla iki kuş öldürebilir. Öğle yemeği için sadece bu restoran, kentin önde gelen çağdaş sanat galerilerinden biri olan İslamabad’ın Khaas Gallery’nin içinde yer alıyor. Aynı zamanda 18. ve 19. yüzyıl baskılarını yansıtan tarihi bir koleksiyona sahip. Pakistan’ın peyzajı ve gelenekleri. Bitişikteki kafede servis edilen yemekler sanattan daha az değerli değil. Menüde, buharda pişirilmiş pilav ve sotelenmiş sebzelerle sunulan enfes Tayland kırmızı körili gibi taze, gevrek salata ve lezzet verici mezeler listesi sunulur. Kahve de eşsizdir.

Siena Ristorante

Siena Ristorante

İtalyan yemekleri İslamabad’da oldukça popülerdir ve Siena Ristorante , şehirdeki en iyi İtalyan yemeklerinden bazılarına hizmet vermektedir. Toskana’daki pitoresk kentin adını taşıyan restoran, İtalya’nın en beğenilen spesiyalitelerinin çoğunu sunuyor. Bruschettas veya fritto misto ile başlayın. Kalamar ve karidesleri denemeyi unutmayın. Menüdeki sulu bifteklerden birine geçmeden önce fırınlanmış lazanya veya makarna denemek isteyebilirsiniz. 

Her biri belirli bir İtalyan şehri etrafında temalı olan birkaç yemek odası bulacaksınız. Ancak hiçbir şey Venedik’ten ilham alan havuzu yenemez. Suya demirlenmiş küçük gondollarla dolu birkaç gondol var ve havuzun ortasında bir romantik küçük bir platform üzerinde bulunan masa. Venedik’teki Ponte di Rialto’yu anımsatan bir köprüden ulaşılabilen iki kişilik masa da yemek keyfi inanılmaz. Belki biraz yapışkan, ama eğlenceli kılan şey bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir