Londra Müzelerini Hiç Bu Kadar Korkutucu Görmediniz

İngiltere’deki yüzlerce galeriye , müzeye ve tarihi mekana eşsiz bir erişim imkanı sağlayan festival Londra’nın en çok sevdiği zamanlardan biri haline döndü. Normalde size tarihi ve sanatı en iyi şekilde sunan bu müzeler, Cadılar Bayramı şerefine baştan yaratılıyorlar ve 31 Ekim gecesi tüyleri ürpertici bir hale dönüşüyorlar. Cadının şapkasını temizleyin, vampir dişlerini çalkalayın ve protez uygulama becerilerinizi geliştirmeye başlayın, çünkü bu yıl hiç kutlamadığınız bir geceyi Londra’da kutlamak isteyeceksiniz. Londra Müzeleri arasından hangisi sizi partisine davet edecek peki?

Londra Müzeleri : Bronte Parsonage Müzesi

Gelin ve Parsonage’in atmosferik odalarını mum ışığında keşfedin. Büyükbabanın saatini dinle ve grevden sonra tarihi evin yarattığı lekeleri ve sesleri dinleyin. Bu en gizemli gecelerde ürkütücü öykülerden ve uğursuz batıl inançlardan cesaretiniz varsa sizi bekliyor burası. Normal giriş fiyatları diğer tüm ziyaretçiler için geçerlidir. Ön rezervasyon gerekli değildir ancak son giriş saat 19: 00’da yapılır.

Swiss Garden Müzesi

Geceleri Müzeler etkinliğinin bir parçası olarak, Swiss Garden iki akşam boyunca kapılarını açmaktan ve güzel ağaçlar, çalılıklar ve mimari özellikler koleksiyonunu tamamen yeni bir ışık altında göstermekten mutluluk duyuyor. Çeşitli ışıklar kullanılarak güzel bir şekilde vurgulanmış muhteşem sedirleri, antik meşe, göletler, köprüler ve rustik binaları görün ve çağdaş ziyaretçileri 1830’larda ‘fairyland’ olarak nitelendirdiği etkileyici Regency bahçesini tekrar ziyaret edin. Bahçe Odasında, 12 yaş ve altındaki çocuklar için uygun el sanatları, ilk gelenin kullanım önceliği olarak sunuluyor. Sağlık ve güvenlik nedenlerinden dolayı, etkinlikte yetişkin başına en fazla iki çocuğa izin veriliyor. Bahçe karanlık olacağından ve göletler her zaman görünmeyeceğinden çocuklar yakından izlenmelidir. Bu açık hava etkinliğidir ve uygun kıyafet ve ayakkabı giyiniz. Bazı alanlar oldukça karanlık olabileceğinden lütfen bir fener getirin!

Pollock’un Oyuncak Müzesi

Müzenin bu gizli mücevher saatlerce sonra sergiler arasında gevşek izin verecek. Fitzrovia’daki iki tarihi evin üzerinde yer alan bu korkutucu yer aslında normalde de size korku verebilir. Ama cadılar bayramı için daha da korkutucu bir hal alıyor. Çin bebeklerinden, küçük çocuklardan ve kuklalardan, süslü bebek evlerinden ve oyuncak tiyatrolarından Victoria dönemine ait bir dizi oyuncak ev sahipliği yapıyor. Sadece karanlık bir keşif için en iyi yer olabilir ve çocuğu hepimizde büyüleyecektir.

 Londra Müzeleri : Londra Müzesi

Kapılar Londra Müzesi’ne kapandıktan sonra, galerileri meşale ışığı ile keşfettiğiniz bir akşam geçirileceksiniz. Victoria Sokağı’nın ürkütücü bir rekreasyonu burada sizi bekliyor. Iyun ya da şeker toplamak, kasabanın karısının yardımı ile çözülmesi gereken bir suç, gotik maske yapımı 19. yüzyılın berber Fleet Sokağı’nın berbat masallarını dinlemiş, gece yatmadan önce dinleyeceksiniz. Daha sonra, sabah saatlerinde, normal bahisçiler gelmeden önce aydınlık ve erken bir tarihte, Disney klasiği Hocus Pocus gösterisine gireceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir