Yunanistan Adalarından En Yakın Olanı : Kos Adası

Komşumuz olarak en kolay gidebileceğimiz yerlerden biri olan Yunanistan, adaları ile oldukça çok rota belirlememize yardımcı oluyor. Bu adalar birbirinden büyüleyici ve ilginç yerleri gösteriyor. Peki bu adalar içinde Türkiye sınırına yakın bir ada olan Kos Adası’nı hiç duydunuz mu? Bu yazımızda daha önce çok fazla adı duyulmamış olan Kos Adası’nda gezilecek yerler rehberini sizler için derledik.

Kos Adası’nda Gezilecek Yerler : Asklepieion

Kos Adasında Gezilecek Yerler : Asklepieion

Asklepieion, Kos Kasabası’nın güneyindeki Platani’ye yakın ve adanın uzun tarihini keşfetmek istiyorsanız, kolayca Kos’ta yapılacak en iyi şeylerden biri olan eski bir tıp merkeziydi. Şimdi, merkez M.Ö. 3. yüzyıldan beri varlığını sürdürüyor ve kolayca adanın en önemli ve ikonik manzaralarından biri. Görünüşe göre, merkezin kendisi Asklepios adlı sağlık ve tıp tanrısını onurlandırmak için inşa edildi. Uzun zaman önce, buradaki orijinal doktorlar tüm rahiplerdi ve tedavi alırken dua etmeniz için teşvik edildi. Şimdi, güneşli bir günde ziyaret ediyorsanız, bol miktarda su ve bir şapka aldığınızdan emin olun, çok az gölge vardır ve Akdeniz güneşinin güçlü olabilir!

Antimachia

Tipik bir Rum köyünü ziyaret etmek istiyorsanız, doğruca Antimachia’ya gidin ve büyüleyici sokaklarını keşfedin. Zamanında geri alınmış gibi anında hissettiğin bir yer. Pastoral bir fotoğrafı burada kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Tamamen bütünlenmiş bir manzara sunan burası, tarihin izlerini halen taşımaktadır.

Antimachia Kos Kasabası’ndan yaklaşık 20 km uzaklıktadır ve öğleden sonra bir galavan sırasında ziyaret etmesi gerçekten kolaydır. Burada bir kez eski şapeli ziyaret ettiğinizden, tipik bir Yunan kahvesi için mola verdiğinizden (tatmak için oldukça tozlu) durduğunuzdan ve adanın bu muhteşem bölgesinin manzarasının tadını çıkarın.

Aziz John Şövalyeleri Kalesi

Kos’un güzel sahil şeridinde biraz zaman geçirdikten sonra, Aziz John Şövalyeleri Kalesi’ni ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Adanın keşfedilmesi sırasında görülmeye değer ve görülmeye değer yerlerden biri.Şimdi, kale 1380’den 1514’e kadar yerel taşlarla inşa edildi, yani güzel tarihi.

Yüzyıllar boyunca kale, savunma yapısından dolayı esas olarak ayakta kalmıştır. Olsa da, korkma, hendek boyunca kolay erişim sağlayan bir asma köprü var. Dikkat et düşmemelisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir