Dünyanın En Çılgın Füzyon Yiyecekleri

Suşi: lezzetli. Börek: keyifli. İkisini çılgın bir füzyon yemek karışımında birleştirin ve şaşırtıcılığı iki katına çıkarmanız neredeyse garantilidir. Dünyanın birçok yerinde ilk defa denediğiniz lezzetler ile karşılacaksınız. Bazıları yerel olarak kalıyor bazıları bir çılgınlıkla tüm dünyayı kasıp kavuruyor. İşte en ilginç yemekler listemizde size bu füzyon çılgınlığını biraz da olsa tanıtacağız.

En İlginç Yemekler: Poutine Pizza

Canadian Pizza Huts, Fransız usulü patates kızartması, et suyu ve peynir peyniri ile yapılan düzenli bir peynirli pizzanın tepesinde yer alan poutine pizza sunarak Amerikanlara üstünlüklerini kanıtladı. Şaşırtıcı bir şekilde, Pizza Hut’ın beslenme bilgilerine göre, kişisel bir pan poutine pizza sadece 690 kaloriyi geri ayarlayacaktır, bu yüzden devam edin ve çok fazla suçluluk duymadan bunu deneyin.

Mac ve Peynirli Waffle

Kahvaltıda makarna ve peynir ister ve öğle yemeğinde waffle isterseniz, Brooklyn’in Arrogant Swine restoranı size hizmet vermektedir. Restoran, aşırı duygusal makarna ve peynirleri alır ve bir waffle makinesine koyar, bu da, yanında bir fincan queso ile servis edilen görkemli bir gevrek waffle mac ‘n’ cheese hibriti olarak masaya gelmesini sağlar.

Dondurma Trdelnik

Dondurma trdelnikleri olan majestelerini anlamak için öncelikle sizi trdelnik ile tanıştırmamız gerekir. Bu, bir silindirin etrafındaki hamuru yuvarlayarak, ızgara yaparak ve ardından içi boş olan bu şeyin etrafını şekerle kaplayan geleneksel Çek tarçın aromalı bir hamur işidir. Bazı dahiler, trdelnik’in deliğinden ilham aldılar ve böreği dondurma konisine dönüştürerek farklı bir dondurma yapmaya karar verdiler. Dondurma tredlnik’leri Prag’ın her yerinde bulunabilir, ancak bu füzyon yemeğini denemek için en ünlü yerlerden biri Good Food Café & Bakery’dir.

En İlginç Yemekler: Sushi Pizza

Üstüne pizza koyamayacağın yiyecekler var mı? Yanıt, suşi pizzasının var olduğu gerçeğinin kanıtını görünce hayır gibi görünüyor.Boston Itadaki , suşi bir pizza yapmaya karar vermiş. domates sosu, peynir ve balık çeşitliliği ile tepesinde kabuk gibi bir kızarmış pilav pasta bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir